Տուն եւ ընտանիք, Երեխաներ
Փորձեր է նախապատրաստական խմբի: Երեխաները նախադպրոցական փորձերի
Այսօրվա հասարակության մեջ դառնում են հատկապես կարեւոր են մարդկային որակները , ինչպիսիք են անկախության, որ կարողությունը բարելավելու իրենց հմտությունները, սովորել անընդհատ ընդլայնվում գիտելիքների բազան: Եւ կրթության բնագավառում, այդ թվում նախադպրոցական, չի կարող հեռու մնալ, ըստ էության, այն ձեւավորում է makings հետագա զարգացման համար երեխաների. Նոր տարածքը հետ աշխատանքի երեխաներին մանկապարտեզ փորձերի է նախադպրոցական, ուղղված է գիտելիքների հատկությունների օբյեկտների եւ երեւույթների բնության միջոցով իրենց անմիջական ընկալման: Նման ուսուցումը առավել արդյունավետ:
Փորձեր է նախապատրաստական խմբի
Ամենահարմար տարիքը սկսելու համար այս տեսակի ճանաչողական գործունեության մի ժամանակաշրջան 5-6 տարիների ընթացքում: Հետեւաբար, առավել արդյունավետ փորձեր է նախապատրաստական խմբի մանկապարտեզի: Այս տարիքում ուսումնասիրության մի բնական է երեխայի գործընթացում. Նա ուսումնասիրում է ամեն ինչ, որ տեղի է ունենում ձեր շուրջը, բայց առավել հաճախ դա տեղի է ունենում haphazardly: Վերապատրաստվել դասեր փորձեր նախադպրոցական երեխան կարող է ընդլայնել մեր հասկացողությունը աշխարհի շուրջը հետաքրքրում է մի բան, որի հետ նա կարող է առաջացած առօրյա կյանքում:
Ուսուցիչը այս դեպքում այն է, որ առարկան ազդեցության վրա օբյեկտի (ուսանողական), եւ դառնում նրանց հետ անընդմեջ, ուսումնասիրելն ու սովորելու մասին միասին: Նպատակը նման դասերի նախապատրաստական խմբի օգնել ձեր երեխային:
- ընտրեք օբյեկտ.
- գտնել մի մեթոդ,
- հավաքել առավել ամբողջական տեղեկատվություն:
Այս խնդիրները համար երեխային պառկած գոտում պրոքսիմալ զարգացման, այսինքն, դեռ չի կարող լինել կատարվում նրանց իրենց սեփական.
Փորձարարություն նախադպրոցական ԳԷՀ - ն ակտիվորեն զարգանում տարածքը նախադպրոցական մանկավարժության, հատուկ տեխնիկայի, որոնք ստեղծվել եւ փորձարկված է ժամանակակից տնկարանային. Մանկավարժներ կառուցել իրենց սեփական ուսումնական ծրագիր հիման վրա ընդհանուր նպատակների եւ խնդիրների իրականացման համար:
Նպատակները եւ տեխնոլոգիական մարտահրավերներ
Փորձեր է նախապատրաստական խմբի կարեւոր մասն է ճանաչողական աշխատանքի: Նրա արժեքը շատ մեծ է: Նախապատրաստական խումբ տարիքի երեխաներ, ովքեր գտնվում են նախադպրոցական անցյալ տարի: Այսպիսով, սրանք հմտություններ եւ գիտելիքներ, որոնք հիմք հետագա ուսուցման. Երեխաները նախադպրոցական փորձերի ունի հետեւյալ նպատակները.
- համար պայմանների ստեղծումը ձեւավորման երեխայի ամբողջական նկարի աշխարհը շուրջը բաների եւ երեւույթների,
- զարգացումը էմոցիոնալ-արժեքավոր ոլորտում անձի.
- հարստացում բառապաշարի եւ գիտելիքների ընդհանուր ուղեբեռի.
- բարելավելով կապի հմտությունները, որ հնարավորություն է համագործակցել իրենց հասակակիցների եւ ուսուցչի:
Իրականացումը, այդ ապրանքների կլինի ավելի հաջող, քան ավելի համակարգված գործընթացի գիտելիքի կառուցված եւ արդյունավետ փոխգործակցության երեխայի եւ մեծահասակի:
ակնկալվող արդյունքները
Յուրաքանչյուր գործունեություն ունի կոնկրետ նպատակ, այդ թվում երեխաների նախադպրոցական փորձերի. Արդյունքները պետք է լինեն չափելի: Ինչ է այժմ կոնկրետ ձգտում ուսուցիչներին, անցկացման անսովոր եւ հետաքրքիր գործունեություն է նախապատրաստական խմբում: Արդյունք է ուսումնական գործընթացի պետք է լինի հետեւյալը.
- Է երեխաների, դա բարելավում է, որ նրանք օգտագործում են ավելի շատ բառեր է իր ակտիվ բառարան.
- Արժեքը շրջապատող աշխարհի, բնության դառնում է ավելի, քանի որ սերտորեն հետ կենդանական երեխան սովորում է հասկանալ կարիքները բույսերի եւ կենդանիների, եւ empathize նրանց հետ:
- Աշխատում է որպես թիմի, հստակեցման գործունեությունը, իրականացնում է իր առջեւ դրված խնդիրը, եւ յուրաքանչյուր համախմբելով բոլոր տվյալները համար ընդհանուր արդյունքում, երեխաները սկսում են շփվել ավելի արդյունավետ:
- Աշխարհը ներկայացուցչության երիտասարդ փորձարարների այլեւս բաղկացած անհատական բաների, եւ իրադարձությունները, այն վերածվում է համահունչ կառուցվածքի.
Այլ կերպ ասած, preschooler սկսում է օբյեկտիվորեն գնահատելու որ շրջապատում այն, որ օբյեկտների է մարդկանց, եւ դա մեծապես օգնել նրան ապագա չափահաս կյանքում.
Այն ամենը, ինչն անհրաժեշտ է, - հայացքից
Թե ինչ է տարածքը փորձերի մեջ Նախադպրոցական. Մանկապարտեզ, զբաղվել նորարարական ուսուցումը, միշտ հագեցած համապատասխան նյութերով: փորձեր են տարածքում նախակրթարանի պետք է բաղկացած օբյեկտների եւ նյութեր, որոնք օգտագործվում են ընթացքում զբաղվածության. Համապատասխան եւ նկարազարդումներ: Շրջանային թեստերը, նկարագրությունը եւ պատկերի հատկությունների եւ հատկանիշների մասին օբյեկտների. Ենթարկվածությունը չպետք է լինի ստատիկ: երեխաներն արագ կորցնում է հետաքրքրությունը, թե ինչ է միշտ աչքի առաջ. Առավել նպատակահարմար տարբերակ կլինի թեմատիկ ցուցահանդեսը համար յուրաքանչյուր նստաշրջանում: Այն օրը, երբ մենք ուսումնասիրում ենք հատկությունների մագնիսներից է անկյունում Փորձի կուսումնասիրվի ոչ միայն օբյեկտները, այլեւ նմուշները տարբեր մետաղների եւ այլ նյութերի, ինչպիսիք են փայտ, պլաստիկ, կաուչուկ, հանքային նյութեր եւ այլն
Ընդհանուր առմամբ, այդ տարածքը փորձերի նախապատրաստական խմբում պետք է պարտադիր պարունակի բոլոր, որ պահանջվում է, որպեսզի ուսումնասիրելու քաշը, ներգրավման, ժամանակը, պարզ քիմիական ռեակցիաներ եւ ֆիզիկական երեւույթները: Նրանց մեծ մասը առօրյա բաներ, որ մենք օգտագործում ենք առօրյա կյանքում:
Որն է ճիշտ լրացնել տարածքը փորձերի նախապատրաստական խմբում. Ի Nei պետք է ներկա:
- Tara. Բոլոր որ պահվող նյութերը, ռեակտիվները եւ նմուշները. Որոնց մեծ մասը բանկա, արկղերի եւ շշեր պետք է պատրաստված պլաստիկ. Դուք կարող եք օգտագործել փայտ եւ մետաղական տարա. Ապակին նույնպես պետք է խուսափել, քանի որ աճող հնարավորության վնասվածք. Երեխաները կարող են կոտրել փխրուն բանկա եւ կտրել բեկորներին: Այդ օրերին, երբ օբյեկտ ուսումնասիրության կլինի հենց այդ ապակու, բոլոր սուբյեկտները այս նյութի պետք է ցույց միայն ներկայությամբ նախադպրոցական ուսուցչի:
- Մի հավաքածու բնական նյութերից: Դուք կարող եք օգտագործել այն ամենը, ինչ մեզ շրջապատում է: Հատիկավորներ, հողի նմուշները: .. Ավազ, կավ, փայտ կամ այգի հող, Մանրախիճ, Ռումբերն, եւ այլն կոստյում եւ քարեր հետաքրքիր ձեւավորում եւ գույների, cones, չորացրած ծաղիկների կամ herbaria, ինչպես նաեւ կենդանի potted բույսեր: Ի լրումն բույսերը պետք է ցույց տալ երեխաներին եւ կենդանիների. Hamster է վանդակի, ձուկ է ակվարիում, դա հետաքրքիր է հետեւել, որ դուք կարող եք կերակրել նրանց եւ շատ բան սովորել:
- Հավաքածու թուղթ, Մանրագործվածքներ, նրբաթիթեղների եւ այլ հետաքրքիր textures.
- Մագնիսներ տարբեր չափի եւ ուժով, ինչպես նաեւ մետաղական օբյեկտները.
- Դնել, լամպեր, մոմեր եւ այլ լույսի աղբյուրներից.
- Խոշորացույցին է երեխաների թվի եւ առնվազն մեկ մանրադիտակ եւ հեռադիտակով:
- Անվտանգ ներկերի (դուք կարող եք վերցնել սնունդը):
- Ջերմաչափեր (ոչ սնդիկ) կաթոցիկներ, ներարկիչները առանց ասեղներ.
- Փուչիկներ, թուղթ կամ բարակ շոր Կասետային (է որոշելու ուղղությունը քամու):
- Սրբիչներ, անձեռոցիկներ, գոգնոցներ, շարֆեր, նավթի սփռոց կամ տեքստիլ կտորներ սուբսիդավորման սեղաններ փորձերի:
- Թեմատիկ գրականություն, նկարազարդումներ, էսքիզներ փորձերի.
- Մետր ժամանակ: ժամացույցը հետ arrow, ավազի, արեւի, օրացույցների:
- Կշեռք, էլեկտրոնային եւ դասական, ինչպես նաեւ փոքր կշիռներով:
- Հայելիներ, ցանկալի է մի պլաստիկ ժամկետում եւ substrates են, դժվար է կոտրել:
Նախագծման, նախապատրաստական խմբի
Շինարարություն, որպես տեսակ փորձերի կատարյալ է տարեկան երեխաների համար 5 - ից 6 տարի: Նախապատրաստական խումբը աշխատանքից - պարարտ հող: Preschoolers սիրում են համագործակցել նյութերի եւ ձեւերի, գիտեք, թե ինչ է պատահել, եւ այդ մյուսներն արդեն անում շատ իրենց սեփական, եւ, այդպիսով, զարգացնել իրենց հմտությունները: Եւ այն փաստը, որ նրանք ունեն ոչ թե ուժ է սովորենք անել օգնությամբ կրկնուսույցների:
Նախագծման, նախապատրաստական խմբի նպատակն է ընդլայնման երեխայի հայացքների վրա ֆիզիկական հատկությունների օբյեկտների. Ստեղծարարությունը նաեւ զարգանում (մտածելու կարողություն ստեղծագործ եւ դուրս վանդակում).
Բացի այդ, պետք է համոզվեք, որ բարձրացրել է էմոցիոնալ-արժեքային ոլորտում այդ նիստերին: Ուսանողները հիշում են, որտեղ, ցանկացած իրական աշխարհում գործողությունները տեղի են ունենում, նրանք կեղծել են դասարանում, եւ սովորում են հարգել համար աշխատող մարդկանց. Օրինակ, տուն կառուցելու դուրս բլոկների, preschooler սեփական աշխատանքը վերաբերում է գործունեության շինարար, որմնադիր. Եւ վազում է բլուր շինարարության անիվների վրա, որ իրեն համարում է ճարտարագետ ավտոմոբիլային գործարանը: Նաեւ զարգանում եւ սինթետիկ եւ վերլուծական մտածողության. Որ երեխան պետք է համապատասխանեն նախագծային սխեման ապագայի հետ նյութի համար իր ձեւավորման, ինչպես նաեւ առնչություն իրենց գործողությունները հրահանգների եւ ստանալ ցանկալի արդյունք:
Օրինակելի դասեր պարուրակներ
Երեխաները հետաքրքրված են ամեն ինչ, որ շրջապատում է նրանց, նրանք պատրաստ են սովորել մի բան, փորձարկումներ կատարելու եւ փորձարկումներ օբյեկտների եւ նյութերով: Խնդիրն ուսուցչի - համակարգել իրենց գիտելիքները, միջոցները եւ գործունեությունը պետք է լինի համակարգային, արդիական: Փորձեր է նախապատրաստական խմբի ընդգրկում է բոլոր ոլորտները կյանքի - ից մարդկային զգայարանների տիեզերական ճանապարհորդության.
ուսուցման քարեր
Որպես այս դասի երեխաները կսովորեն, թե ինչ է որոտացել, որտեղ նրանք գալիս են, թե ինչ են, թե ինչպես են մարդիկ կիրառվում: Դա կարեւոր է խոսել այն մասին, թանկարժեք եւ կիսաթանկարժեք քարեր, թանկարժեք Ակնեղեն, շինանյութերի եւ այլոց: Մենք օգտագործում ենք տարբեր սար ու քարեր, որոնք տարբերվում են գույնով, հյուսվածք, քաշի եւ այլն: Դ Որոշ քարեր կարելի է պատրաստել նախօրոք, եւ ոմանք հավաքվում զբոսանքի, պահպանելով մանկական հետաքրքրությունը Ինչպես opytnicheskoy գործունեությունը:
Զարգացման գործում թեմայով կլինի նպատակահարմար է դասեր քաղել մոտ հնագույն fossils (կրաքար, կավիճ, ածուխ, մարջան), հողի տեսակների եւ դրանց ազդեցության վրա կլիմայական պայմանների (քամի, ջերմության, ցուրտ):
Ջուր եւ նրա հատկությունները
Ջուր - մի մեծ նյութ փորձերի երեխաների հետ: Այն կարող է հեշտությամբ սառեցնել, խտացնել, ներկի կամ սոդա: Մի շարք ուսումնասիրությունների վրա ջրային նախապատրաստական խմբի տրամադրում է տեղեկատվություն մասին իր գտնվելու վայրի բնության մեջ դերը էկոլոգիական հավասարակշռությունը, ֆիզիկական եւ քիմիական հատկություններով. Ապագայում, որի թեման կարելի է շարունակել, համարել բնակիչներին ծովերը, լճերի եւ գետերի, քննարկելով խնդիրը աղտոտման ջրային մարմինների վրա մոլորակի. Երեխաները պետք է գալ այն եզրակացության, անհրաժեշտության մասին պահպանելու մաքուր ջրի եւ առաջարկում ուղիներ փրկելու տանը:
ժողովուրդ
Որ թեման բացահայտվում է աստիճանաբար, հետեւյալ հերթականությամբ:
- մարդկային ձեռքի (ինչպես օրգան կապի, մի միջոց փոխըմբռնման եւ ուղղված գործողություններ),
- Կաշվե (նրա զգայունությունը արեւի կամ ջրային արձագանքի, իսկ ջեռուցման կամ հովացման խոցելիությունը).
- ականջները եւ քիթը (գործառույթը, արժեքը, որպեսզի պահպանել առաջարկությունը իրենց առողջության):
մագնիս
Հետ հարաբերությունները մագնիսի, իր հատկանիշներով եւ փոխգործակցության օբյեկտի այլ նյութերի հետ:
Այդ դասարանները շատ հուզիչ է, որ նրանք չեն նույնիսկ նման փորձարկումներ, բայց շատ իրական հնարքներ. Մագնիսներ վազում դեպի միմյանց, կամ հակառակը, տարբեր ուղղություններով, որոնք կազմված են օդում, ամբողջ սեղանի, թղթի կամ շորի նեղ կտորով. Հատուկ ուշադրություն է երեխաների, կարող է ձգվել դեպի այն փաստը, որ մետաղները ենթարկվում այս փորձի օբյեկտ է նաեւ մասամբ ձեռք բերել իր հատկությունները.
Ground. Ավազ եւ կավ
Քննարկում նմանություններն ու տարբերությունները տարբեր տեսակի հողերի, նրա հյուսվածք, հատկությունների, կազմի, մեթոդների մարդու օգտագործման համար. Բաժանումը են տարբեր տեսակի ավազի (գետի, ծովի, մեծ, փոքր, կրաքարի, շինարարական) եւ կավե (դեղին, կարմիր, սեւ, կապույտ, սպիտակ, խեցե անոթներ, բժշկական եւ այլն: D.): Opytnye obraztsy possible rastvoryat է vode, proseivat, lepit from ԱԱԻ figurki and otsenivat արդյունքում:
օդային
Ուսուցիչը ներկայացնում երեխաներին հատկությունների օդում, նրա դերի համար մարդկային էակների, եւ բոլոր կենդանի բաներ. Առավել ակնհայտ ճանապարհն է ուսումնասիրել այս օբյեկտը կլինի փուչիկներ. Նաեւ ցույց են տալիս, օդի շարժման ժապավենները, բմբուլ, փետուրները եւ այլ թեթեւ օբյեկտների. Դուք չունեք հաղորդագրություն փակցնելու համար անհրաժեշտ որեւէ բան էկզոտիկ նույնիսկ բամբակյա գնդակներ կամ wads են ծխախոտաթուղթ կարող է ծառայել այդ նպատակին:
Որպես մաս ուսումնասիրությունների թեմայով բուժվում Օդի քաշի հարաբերակցության տարբեր ջերմաստիճանների: ջերմ բարձրանում դեպի վեր եւ ցուրտ իջնում.
Արեւը եւ տիեզերական
Մանկավարժ տալիս երեխաներին նախնական պատկերացում է արեգակնային համակարգի, իր կառուցվածքով, որ մոլորակները, որոնք colder քան նրանք հեռու են կենտրոնում: Այստեղ դուք կարող եք խոսել այն մասին, constellations, այդ թվում, դրանց խորհրդանշական նշում. Երեխաները կարող պատկերացնել իրենց տիեզերական ճանապարհորդների, ովքեր գտնվում են weightlessness.
էլեկտրականություն
Էլեկտրաէներգիայի, ինչպես նաեւ հատուկ տեսակի էներգիայի եւ սարքերի վազում է այն, որ այդ թեման այս նստաշրջանում: Երեխաներին հիշել եւ նշեք այն կենցաղային տեխնիկայի եւ խաղալիքներ, որոնք իրենք ունեն, եւ մտածել, թե ինչ մղում նրանց: Առանձին - առանձին նշել, վտանգը էլեկտրաէներգիայի, որը «անցնում լարերը», եւ պատշաճ քննության այն ամենը, ինչ կապված է դրա հետ:
Գույն եւ թեթեւ
Դասի ընթացքում երեխաները կսովորեն, թե ինչ է գույնը, քանի որ պարզվում է ժամը արտացոլումը որոշակի լույսի ճառագայթների. Այն ներկայացնում է հայեցակարգը սպեկտրի, որը կարող է պատկերազարդ հիման վրա մի rainbow.
եզրափակում
Մենք չենք կարող անտեսել այն բարոյական մասն է ուսումնական գործընթացում: Դա կարեւոր է սերմանել երեխաների մեջ սեր բնության, որ շրջապատում է նրանց, որ կարողությունը եւ ցանկությունը պահպանել իր անաղարտությունը եւ հարգել անձեռնամխելիությունը:
Այսօրվա երեխաները, ուսանողները նախապատրաստական խմբի մի սերունդ, որը չի ապրելու, կառուցել, հնարել եւ սիրելու հաջորդ հիսուն տարի: Դա շատ կարեւոր է, որ նրանք կարող են կատարել մանկության հիշողությունների, թե ինչ են իրենց եզրակացությունները շրջապատող իրականության:
մանկավարժները աշխատանքը կարելի է համեմատել գործունեությանը tuners երաժշտական գործիքների: Նրանք կատարել այն, եւ մեղեդին կհնչի մանկական հոգիները եւ մեր ընդհանուր ապագան:
Similar articles
Trending Now